شاید فصلی تازه

بیش از یک ماه از آخرین پستی که ارسال کرده­ام می­گذرد و حالا من یک حرف­هایی برای گفتن دارم.

 من سفر کرده­ام؛.به سرزمینی دور. این سفر را بازگشتی هست، برای همین نمی­توانم فعلا بگویم که محل زندگی­ام را تغییر داده­ام. هنوز چند کار ناتمام باقی مانده که باید آنها را به اتمام برسانم و برای تحویلشان برگردم. در حال حاضر هم نمی­توانم زندگی جدیدم را اینجا آغاز کنم، چون بیشتر وقتم به انجام کارهای باقی­مانده از قبل می­گذرد. دو جور می­توانم به آن نگاه کنم. جور اول اینکه آغاز زندگی­ جدیدم به­خاطر کارهای تلمبار شده قبلی چند ماهی به تأخیر می­افتد. جور دوم اینکه، قبل از اینکه زندگی جدیدم را آغاز کنم، چند ماهی فرصت دارم تا آن را آزمون کنم. شاید هم آن را دوست نداشتم و با احساس بهتری به زندگی گذشته­ام بازگشتم. هرچند تفکر اول رهایم نمی­کند، اما ترجیح می­دهم تفکر دوم را انتخاب کنم.

حسن زندگی جدید این است که می توانی نو شوی، بهتر شوی، یاد بگیری و اشتباهات گذشته را تکرار نکنی. اما عیب های زیادی هم دارد: اینکه زمان زیادی را در زندگی قبلی بوده ای و خیلی چیزها برایت جا افتاده بود، اما حالا مجبوری برای همه کارهای روزمره و ساده ات انرژی زیادی صرف کنی و خیلی از کارهایی که قبلا انجام داده ای را دوباره تکرار کنی، درصورتی که زمانشان گذشته است و دیگر شوقی برایشان نیست. باید بدانی که خیلی از پیوندهای عاطفی گسسته می شود و یا دست کم شکلشان به کلی تغییر می کند و تو باید خیلی چیزها را از نو بسازی. حتی گاهی خودت را.

فعلا فرصتی برای بُرخوردن در جامعه نداشته­ام، اما یک چیزهایی خیلی زود معلوم می­شود. مثلا اینکه اینحا لازمه زندگی این است که باید خیلی زود دست از سخت گرفتن بردارم و در برابر تغییرات مقاومت کمتری نشان دهم. حسابی لازم است تئوری­پردازی را تعطیل کنم و بچسبم به عمل­گرایی. البته نگران نباشید! تا آن طرف بوم کلی فاصله دارم. خانه پُرش شاید یک روز به تعادل برسم.

 

/ 4 نظر / 23 بازدید
مریم

زندگی یعنی تغییر نه تقدیر امیدوارم درراه تغییر موفق به بهترینها باشد

مژگان

سلام دوستم ... به به ... بخير و سلامتي. من حركت كردن را دوست دارم از ماندن ،نشستن، درجازدن، خيلي خيلي بهتر است حتي اگر گاهي آدم مجبور باشد عقب غقب حركت كند !!!

هیوا

سلام عزیزم، فکر میکنم رفته باشی از اینجا. امیدوارم هر جا که هستی شاد و سلامت باشی و احساس آرامش کنی عزیزم[قلب]

شاهنگ

فرقی نداره کجا باشی. مهم اینه که از زندگی لذت ببری. موفق باشی[گل]